Pes (charakteristika čínských znamení)

2018
2006
1994
1982
1970
1958
1946
1934
1922
1910

„Ze všech živočichů jen člověk se umí smát, až vlastně k tomu má nejmíň důvodů.“

Pes je věrný, pracovitý, opatrný a důvěřivý. Pes má poněkud chladný vztah ke změnám a svou opatrností často maří vlastní ambice. Potřebuje se učit větší přizpůsobivosti.

Má sklon utápět se ve zcela nedůležitých věcech a drobnostech. Jeho dobrý čich a kritický duch ho chrání před nejhorším.

Pes nevisí na penězích, je pokorný a velkorysý, materiální výhody ho nezajímají a snadno se jich zříká ve prospěch druhých. Pes, ať si zvolí jakékoliv povolání, věnuje se mu s idealismem a veškerou svou energií.

Je velmi společenský a potřebuje navenek projevovat své pocity. K pokleskům druhých se staví shovívavě, a potřebuje-li si někdo poplakat na rameni, rád mu nabídne to své. Je vhodným partnerem pro manželství, stará se o domov, svůj protějšek i o děti. Jen výjimečně někoho zradí.

Je velmi úspěšný ve službě vlasti, může působit aktivně v armádě, u policie, ve státní správě, kde plní zodpovědně úlohu řadového pracovníka. Jako podřízený je velmi uznáván, jako šéf je viděn velmi zřídka. Není ambiciózní a má rád svůj klid a pořádek.

Pes se učí poměrně pomalu, takže ostatní musí mít s jeho omyly trpělivost, ale při dobrém vedení a povzbuzení může dosáhnout úspěchů.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi