Pes (charakteristika čínských znamení)

2018
2006
1994
1982
1970
1958
1946
1934
1922
1910

„Ze všech živočichů jen člověk se umí smát, až vlastně k tomu má nejmíň důvodů.“

Pes je věrný, pracovitý, opatrný a důvěřivý. Pes má poněkud chladný vztah ke změnám a svou opatrností často maří vlastní ambice. Potřebuje se učit větší přizpůsobivosti.

Má sklon utápět se ve zcela nedůležitých věcech a drobnostech. Jeho dobrý čich a kritický duch ho chrání před nejhorším.

Pes nevisí na penězích, je pokorný a velkorysý, materiální výhody ho nezajímají a snadno se jich zříká ve prospěch druhých. Pes, ať si zvolí jakékoliv povolání, věnuje se mu s idealismem a veškerou svou energií.

Je velmi společenský a potřebuje navenek projevovat své pocity. K pokleskům druhých se staví shovívavě, a potřebuje-li si někdo poplakat na rameni, rád mu nabídne to své. Je vhodným partnerem pro manželství, stará se o domov, svůj protějšek i o děti. Jen výjimečně někoho zradí.

Je velmi úspěšný ve službě vlasti, může působit aktivně v armádě, u policie, ve státní správě, kde plní zodpovědně úlohu řadového pracovníka. Jako podřízený je velmi uznáván, jako šéf je viděn velmi zřídka. Není ambiciózní a má rád svůj klid a pořádek.

Pes se učí poměrně pomalu, takže ostatní musí mít s jeho omyly trpělivost, ale při dobrém vedení a povzbuzení může dosáhnout úspěchů.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

Sedmička VIP

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.