Koza (charakteristika čínských znamení)

2015
2003
1991
1979
1967
1955
1943
1931
1919
1907

„Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.“

Koza je jemná, pěstěná a půvabná. Má silně vyvinutý mateřský pud, je rozenou samaritánkou. Její srdce je opravdu veliké a silně tlukoucí pro druhé lidi a jejich štěstí.

Koza si potrpí na elegantní zevnějšek a ráda se předvádí, je umělecky nadaná, miluje přírodu. Dá se lehce připoutat, ale je vhodné počítat s tím, že sebou bude trhat na provaze. Chová se, jako by její osud nezávisel na ní samotné, ale na druhých.

Koza silně touží po bezpečí a to ovlivňuje její náklonnost k ostatním. Při romantickém sbližování je velkorysá, je-li však potřeba převzít zodpovědnost, projeví se její nepraktičnost. Je-li to možné, snaží se vyhnout konfrontaci. Mívá sklony dávat se na ústup, jestliže se objeví problémy. Díky taktu a umění diplomacie se může ve výbušné situaci stát nositelkou míru a harmonie.

Má vkus a šarm, který dovede využít pro svůj úspěch. Koza touží žít v bezpečí, sní o bohatém sňatku. Miluje svůj domov, své děti, svého manžela a nic ji nerozčílí více, než křivá nebo nešetrná slova pronesená na adresu jejich milovaných. Protože má skvělou intuici a také vnímavou sensibilitu, není divu, že je i vynikající milenkou a velmi eroticky přitažlivá pro svého partnera. Mohla by být nejšaramantnější bytostí na zemi, kdyby nebyla tak nestálá a pesimistická.

Nikdy není spokojena se svým osudem a přivádí své bližní až k zoufalství svými občasnými výroky. Své slabé stránky a vnitřní nejistoty zakrývá silnou arogancí.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi