Kohout (charakteristika čínských znamení)

2017
2005
1993
1981
1969
1957
1945
1933
1921
1909

„Lidem nechybí síla, ale vůle.“

Kohout je přímočarý, upřímný, hrdý a nesmírně ješitný. Občas není asi vůbec jednoduché pochopit jeho křehkost, když jeho projev je tak jasně okázalý. Pokud je Kohout poražen, odchází se vztyčenou hlavou.

Kohout je dobrým pracovníkem, který se na každém úkolu, i na tom nejvšednějším, něco naučí. Rád postupuje svým tempem a bouří se proti zasahování zvnějšku. Někdy zcela odmítá prosazování pravidel či disciplíny.

Kohout je většinou marnotratný, ujde zpravidla jen o vlásek úpadku, případně totální finanční zkáze. Dovede jít však za svým cílem a přitom neztratit důstojnost. Je trpělivý a ctí zásady kolektivu. Nerad mrhá energií a jeho cíle musí být jasné a vynaložená námaha předem spočítaná na úspěch.

Kvůli nerealistickým představám o výkonnosti občas sekýruje své společníky. Ačkoli sám zastane hodně práce, je i pořádně panovačný. Protože je především velkým ješitou, nenávidí, pokud je přehlížen nebo jeho snažení není náležitě oceněno.

Má vždy rád své jistoty a umí udržet finance na uzdě, a tak se hodí i jako úředník do bank a finančních ústavu, nebo jako manažer podniku či majitel dobře prosperujícího obchodu. V podstatě vyjde s každým, když chce!
Pocity a názory druhých jsou mu zcela lhostejné. Přesto ale chce být Kohout vážen, ctěn a uznáván. Také v lásce se musí namáhat víc než jiní, aby dosáhl lásky milovaného člověka. Pokud však svého partnera podvádí, je ve své nevěře upřímný. Ve vztahu, kde převládá souznění s milovanou bytostí je schopen toho nejněžnějšího a nejlaskavějšího projevu a takové lásce je zcela oddán.

Chce dokázat vždy více, než na kolik jeho síly stačí, peníze mu však nepadají lehce do klína. Přesto se mu ale daří i v těch nejnevděčnějších záležitostech, z nichž dovede také získat něco pro sebe.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi