Tygr (charakteristika čínských znamení)

2010
1998
1986
1974
1962
1950
1938
1926
1914
1902

„Pocit odpovědnosti člověka mučí, ale zároveň ho žene, aby dosáhl nemožné.“

Tygr je zpravidla přitažlivý, odvážný až troufalý. Jeho chování je velmi často nekonvenční a vytváří si svá vlastní pravidla. Má vynalézavého a soutěživého ducha, kterému velmi vyhovuje soutěžení. To s čím si potřebuje poradit je velká unáhlenost.

Na své okolí působí často přímo neodolatelně. Neumí poslouchat, ale vyžaduje od svého okolí poslušnost téměř slepou, dokonce absolutní. Z obav před následky se mu téměř nikdo neodváží říci pravdu přímo do očí.

Tygr zřídka vykonává podřadné práce. Nejspokojenější je v zaměstnání, které neustále přináší náročné úkoly. Rád se učí, ale zvládnutý předmět ho zakrátko nudí. Jako rozený vůdce získává ocenění a postavení. Neměl by však zapomínat na potřeby těch, kteří jsou pod ním. Tygr také trochu předbíhá čas a pohrdá vžitými společenskými konvencemi. Přesto se může stát úspěšným důstojníkem, generálním ředitelem nebo dokonce gangsterem. Tygr nemá přímý zájem o peníze, ale i zde může docílit úspěch.

Tygr je obvykle velmi přitažlivý, ačkoli nemusí být krásný podle obecných měřítek. Třebaže se nedá snadno ochočit, je vyhledávaný partner. Dokáže být velmi citlivým a něžným milencem, a pokud si svého partnera váží, pak je také naprosto věrný. Záleží však na partnerovi, zda si dokáže udržet jeho obdiv a přízeň.

Jeho slabůstkou jsou rychlá auta nebo také dostihoví koně či sázky všeho druhu. Tady dokáže pořádně přestřelit, a tak by si měl hlídat své závislosti a spíš si hledět něco ušetřit.

Tygr miluje život plný událostí, vášní a vzrušení. A tento život, tato láska k nebezpečí vedou pak k tomu, že stále vydává svůj život či existenci v risk.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi