Drak (charakteristika čínských znamení)

2012
2000
1988
1976
1964
1952
1940
1928
1016
1904

„Svoboda je jedna strana mince, na jejíž druhé straně je zodpovědnost.“

Drak je představitelem vznešenosti a štěstí. Jako jediný má možnost vzlétnout a dotknout se nebes a nesmrtelnosti. Je ve spojení s bohy. Umí vždy upoutat pozornost. Je velmi živý. Má mimořádnou sílu a energii.

Jestliže se něčemu věnuje, dosáhne zpravidla cíle. Má však také stejný úspěch, postaví-li sám sebe a veškerý svůj talent do služeb zla. Zkrátka je vždy vítězem. Potřebuje-li to, přiměje druhé ke změně plánů. Všechno záleží na momentální náladě draka, nikdy ne na těch ostatních!

Ve finanční oblasti má štěstí. Je dráždivý, někdy popudlivý, tvrdohlavý a často říká věci, o nichž mnoho nepřemýšlí a poté jich lituje. Přesto je možno dát na jeho mínění, neboť má pro každého dobrou radu. Dovede být v každém povolání úspěšný zejména pro svoji logičnost.

Pokud jde o lásku, je velmi mnoho milován, ač sám doopravdy miluje jen opravdu zřídka. Drak může být nevěrný nebo nespolehlivý, ale skoro vždy dostane ještě další šanci a nejen jednu! Nezná proto hořkost lásky. Své oběti nechává většinou zcela nelítostně v zoufalství.

Miluje všechno abstraktní a sám je také velmi výjimečný, a tak není vůbec lehké ho trvale uspokojit. Je vrtošivý a rád vystavuje na odiv svou vznešenost. Všude září a oslňuje. Není divu, že funguje jako miláček a opačným pohlavím je neustále obletován. Pokud ovšem postrádá obdiv a potlesk, je mrzutý, propadá náladám a depresím.

Je prudký, dá se lehce strhnout, občas i ke zcela neuváženým nerozvážnostem, čímž však většinou škodí sám sobě.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.