Drak (charakteristika čínských znamení)

2012
2000
1988
1976
1964
1952
1940
1928
1016
1904

„Svoboda je jedna strana mince, na jejíž druhé straně je zodpovědnost.“

Drak je představitelem vznešenosti a štěstí. Jako jediný má možnost vzlétnout a dotknout se nebes a nesmrtelnosti. Je ve spojení s bohy. Umí vždy upoutat pozornost. Je velmi živý. Má mimořádnou sílu a energii.

Jestliže se něčemu věnuje, dosáhne zpravidla cíle. Má však také stejný úspěch, postaví-li sám sebe a veškerý svůj talent do služeb zla. Zkrátka je vždy vítězem. Potřebuje-li to, přiměje druhé ke změně plánů. Všechno záleží na momentální náladě draka, nikdy ne na těch ostatních!

Ve finanční oblasti má štěstí. Je dráždivý, někdy popudlivý, tvrdohlavý a často říká věci, o nichž mnoho nepřemýšlí a poté jich lituje. Přesto je možno dát na jeho mínění, neboť má pro každého dobrou radu. Dovede být v každém povolání úspěšný zejména pro svoji logičnost.

Pokud jde o lásku, je velmi mnoho milován, ač sám doopravdy miluje jen opravdu zřídka. Drak může být nevěrný nebo nespolehlivý, ale skoro vždy dostane ještě další šanci a nejen jednu! Nezná proto hořkost lásky. Své oběti nechává většinou zcela nelítostně v zoufalství.

Miluje všechno abstraktní a sám je také velmi výjimečný, a tak není vůbec lehké ho trvale uspokojit. Je vrtošivý a rád vystavuje na odiv svou vznešenost. Všude září a oslňuje. Není divu, že funguje jako miláček a opačným pohlavím je neustále obletován. Pokud ovšem postrádá obdiv a potlesk, je mrzutý, propadá náladám a depresím.

Je prudký, dá se lehce strhnout, občas i ke zcela neuváženým nerozvážnostem, čímž však většinou škodí sám sobě.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi