Vepř (charakteristika čínských znamení)

2019
2007
1995
1983
1971
1959
1947
1935
1923
1911

„Je zajímavé, že lidé potřebují nejrozmanitější rady pro život a že většina sama nemyslí, ale čeká na nějakou radu.“

Vepř je velmi inteligentní a jeho paměť je zcela fenomenální. Chce všechno dělat správně, dobýt úspěch a pak se jen tak otočit za životem plným zásluh, jichž Vepř dosáhl díky své velké usilovnosti. Obyčejně působí velmi plachým dojem, spíš jako šedá myška a jeho ryzost se projeví až v zátěžových chvílích.

Vepř věří v dobrou přirozenost člověka a čeká, až se projeví. Jeho tolerance se zdá být bez hranic. Přátele přijímá, aniž by si všímal jejich chyb, a proto mnohdy přitahuje ty, kteří mají problémy s pitím, drogami, sázením nebo nevěrou. Zkrátka s jakoukoli závislostí.

Vepř je také naivní a důvěřivý. Dá se lehce oklamat. Pak se snaží své vlastní neúspěchy a chyby druhých vesele a shovívavě omlouvat. Má potřebu ochrany.

Za jeho tichým zjevem se skrývá síla a často dokonce autorita. Ať již jsou jeho úkoly a povinnosti jakékoliv, koná je s neobyčejným zápalem. Může zastávat všechna povolání, je svědomitý a pilný.

Jeho fyzický vzhled často nekoresponduje s velmi mladým duchem, který si uchovává až do pozdního stáří. Svými potomky je velmi milován a je vyhledávaným prarodičem. Bývá často klamán, podváděn, ale i milován. Jakmile se začne válet ve špíně, skončí špatně.

To, co se Vepř potřebuje naučit, je říkat slůvko NE. Většinou se to naučí až ve chvíli, kdy pohár jeho trpělivosti již přetekl.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi