Zajíc (charakteristika čínských znamení)

2011
1999
1987
1975
1963
1951
1939
1927
1915
1903

„V humoru se blbost nedá schovat. Zatímco vážně řečená blbost může vypadat dokonce jako důvod k zamyšlení.“

Zajíc je nesmírně jemný a symbolizuje půvab i laskavost. Má vybrané způsoby, zdravý úsudek a vztah ke kráse. Je většinou opatrný, rozumný a zdrženlivý.

Zajíc je rád s lidmi a v partnerství nalézá bezpečí, ačkoli vzhledem ke své povaze těžko hledá sobě odpovídající přátele. Ve velkém světě se může zdát jeho povaha uzavřená. Zajíc svět považuje za obtížné místo pro život a tak chrání své zájmy.

V lásce dokáže být stabilní, něžný, citlivý, romantický a věrný. Miluje svoji rodinu, domov a svůj soukromý život, což mu dodává pocit bezpečí. Nemívá velkou rodiny, protože se obává nepořádku, který děti dokážou nadělat. Dává tedy přednost životu v dokonalém prostředí se starostlivě vybraným partnerem, jenž nenarušuje pohodlí jeho izolovanosti.

Má skvěle vyvinuté smysly a tak není divu, že se z něho stává výborný ochutnávač kvalitních vín, voňavek či šéfkuchař vyhlášené restaurace. Dokáže zužitkovat vše, ze starého vytvoří nové a z nového zase třeba starožitnost. Umí se velmi dobře adaptovat v novém prostředí. Stmeluje kolektiv a je duší a rádcem pochybujících.

Zvláštním a zároveň hodně významným povahovým rysem Zajíce je jistá neupřímnost. Dokáže předstírat hněv nebo lhát, když potřebuje o něčem zjistit pravdu. Obratně manipuluje ostatními a manévruje, aby dosáhl svého.

To, z čeho má hrůzu, jsou jakékoliv komplikace a tak spíš žije ve snech a fantazii než v reálné skutečnosti. Miluje klid a mír, a proto je tak často vyhýbavý. V případě sporů ustupuje. Zradí-li ho někdo, zřídka myslí na pomstu nebo obviňování.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi