Zajíc (charakteristika čínských znamení)

2011
1999
1987
1975
1963
1951
1939
1927
1915
1903

„V humoru se blbost nedá schovat. Zatímco vážně řečená blbost může vypadat dokonce jako důvod k zamyšlení.“

Zajíc je nesmírně jemný a symbolizuje půvab i laskavost. Má vybrané způsoby, zdravý úsudek a vztah ke kráse. Je většinou opatrný, rozumný a zdrženlivý.

Zajíc je rád s lidmi a v partnerství nalézá bezpečí, ačkoli vzhledem ke své povaze těžko hledá sobě odpovídající přátele. Ve velkém světě se může zdát jeho povaha uzavřená. Zajíc svět považuje za obtížné místo pro život a tak chrání své zájmy.

V lásce dokáže být stabilní, něžný, citlivý, romantický a věrný. Miluje svoji rodinu, domov a svůj soukromý život, což mu dodává pocit bezpečí. Nemívá velkou rodiny, protože se obává nepořádku, který děti dokážou nadělat. Dává tedy přednost životu v dokonalém prostředí se starostlivě vybraným partnerem, jenž nenarušuje pohodlí jeho izolovanosti.

Má skvěle vyvinuté smysly a tak není divu, že se z něho stává výborný ochutnávač kvalitních vín, voňavek či šéfkuchař vyhlášené restaurace. Dokáže zužitkovat vše, ze starého vytvoří nové a z nového zase třeba starožitnost. Umí se velmi dobře adaptovat v novém prostředí. Stmeluje kolektiv a je duší a rádcem pochybujících.

Zvláštním a zároveň hodně významným povahovým rysem Zajíce je jistá neupřímnost. Dokáže předstírat hněv nebo lhát, když potřebuje o něčem zjistit pravdu. Obratně manipuluje ostatními a manévruje, aby dosáhl svého.

To, z čeho má hrůzu, jsou jakékoliv komplikace a tak spíš žije ve snech a fantazii než v reálné skutečnosti. Miluje klid a mír, a proto je tak často vyhýbavý. V případě sporů ustupuje. Zradí-li ho někdo, zřídka myslí na pomstu nebo obviňování.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.