Kůň (charakteristika čínských znamení)

2014
2002
1990
1978
1966
1954
1942
1930
1918
1906

„Ztrácet lásku je krutější než ji ztratit, a ztrácet život je krutější, než ho ztratit.“

Kůň má velkou sílu a vytrvalost. Potřebuje svou velkou fyzickou energii vybít správným způsobem. Často se mu příčí jakákoli kontrola nebo vměšování do jeho záležitostí. Může se pak projevit jeho unáhlenost a prchlivost. Koně mívají velkou sílu a vytrvalost.

Osedlat Koně do klidné týmové práce je občas nadlidský výkon. Kůň je výjimečně inteligentní a společenský. Má ovšem jednu velmi nepříjemnou vlastnost a to že je nervózní a tak často zbytečně zbrklý. Jde za svými cíly odhodlaně a přímou cestou. Je však dost náladový a má vždy na všechno dost času. Obyčejně vše stíhá na poslední chvíli. Kůň je spíše obratný než inteligentní, ale právě proto, že to ví, snaží se navenek vystupovat o to jistěji.

V politice má Kůň často úspěch, neboť umí vést a ovlivňovat davy. Ví předem, co lidé chtějí slyšet a říkat, neboť se na to dokáže pilně připravit. Úspěch mívá také ve světě podnikání a v povoláních, která souvisejí s technickými konstrukcemi. Přes svou čestnost má Kůň štěstí ve finanční oblasti, ale na druhou stranu také dovede své zisky brzy utratit. Koně mívají velkou sílu a vytrvalost. Je připraven tvrdě si vydělávat na živobytí, někdy však chce příliš rychle uhánět kupředu. Na domácí práce si klidně někoho najme, protože tak přízemní práce je pod jeho důstojnost.

Rád se dvoří a bývá velmi něžným a pozorným milenec. Láska je někdy problém, protože má silnou vůli a občas není moc tolerantní. Je schopen se naučit kompromisům. Zklame-li se v lásce, utápí se pak nějaký čas v sebelítosti. Odmítá hledat vlastní chyby. Většinou však bývá spolehlivý.

Dokáže být nestálý a to pak často zanedbává i to, co již jednou sám začal. Ale brzy začne se stejnou chytrostí znovu.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi