Za Itala bylo líp! Se Stramaccionim byla Sparta k Lize mistrů blíž

Původní zpráva Je to jen devět měsíců, co sparťanskou lavičku opouštěl fanoušky nenáviděný Ital. Trenér Andrea Stramaccioni se na jaře pakoval z Letné kvůli neuspokojivým... více

Záložníci Lukáš Masopust z Jablonce a Petr Ševčík z Liberce jsou prvními zimními posilami fotbalistů Slavie. Slavia oba hráče oficiálně představí příští týden... více

Opava rozhodla o výhře v závěru zápasu. Liberec hrál v tu chvíli v deseti.

Ligová dohrávka
Opava zaskočila oslabený Liberec, ze severu Čech veze tři body

10.12. 20:01 Aktualizováno 10.12. 21:06

Fotbalisté Opavy překvapivě vyhráli v dohrávce 18. kola první ligy v Liberci 2:1. Nováčka poslal na severu Čech do vedení v šesté minutě Jakub Janetzký, hned... více

Sparta připustila další blamáž, když doma prohrála nečekaně s Teplicemi.

Fotbalové shrnutí
Hrabě glosuje: Sparta nesmí hrát pod tlakem. Jak to ale zařídit?

10.12. 11:30 Glosa

Slavia je už podzimním mistrem. I když závěr celkem poklidného souboje s Mladou Boleslaví byl hodně dramatický. Sparta je skvělá, ale nesmí hrát pod tlakem.... více

Zdeněk Ščasný na lavičce Sparty. Jak dlouho na ní ještě vydrží?

Trenér Sparty
Zase selhali zkušení, naříkal Ščasný. Pokřiky o vyhazovu vnímá

10.12. 06:30 Původní zpráva

Kdo si myslel, že sparťanská krize už nemůže být větší, tak se velice mýlil. Tým z Letné opět rozlobil své fanoušky, když v 16. ligovém kole nestačil doma na... více

Jakub Pešek z Liberce slaví se svými spoluhráči vstřelený gól.

Fotbalová liga
Liberec v dohrávce přivítá Opavu. Rád by potvrdil domácí formu

10.12. 05:00

Pondělní dohrávka sedmého Liberce se čtrnáctou Opavou uzavře program 18. kola první fotbalové ligy. Severočeši by rádi udrželi domácí neporazitelnost v... více

Pavel Moulis se spoluhráči z Teplic po brance na Letné.

Fotbal
Teplický hrdina Moulis: Ten gól si budu pamatovat do konce života

09.12. 20:54

Hned dvě série ukončil útočník Pavel Moulis nedělním gólem, kterým sedm minut před koncem zápasu 18. kola první ligy rozhodl o výhře fotbalistů Teplic nad... více

Matěj Pulkrab (vlevo) v souboji o míč s Alexem Králem.

Fotbalový zmar
Sparta prohrála doma s Teplicemi, na Slavii ztrácí již 15 bodů

09.12. 18:59

Fotbalisté Sparty ani v 18. kole první ligy neukončili své trápení a doma s Teplicemi prohráli 0:1. Jedinou branku zápasu dal v závěru Pavel Moulis. Severočeši... více

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Fotbal
Výborný výkon, hodnotil Trpišovský. Olayinka? Bude ještě lepší

09.12. 16:00 Původní zpráva

Nečekané drama pro fanoušky, nikoliv však pro trenéra Jindřicha Trpišovského. "Máme dostatečně silné mužstvo na to, abychom to dotáhli," řekl klidně kouč... více

Milan škoda kope penaltu.

Osudová penalta
Konečně jsem se trefil, ale do ideálu je ještě daleko, ví Škoda

08.12. 22:21 Rozhovor

Od prvního okamžiku bušila Slavia Praha do mladoboleslavské brány, otevřel ji až kapitán Milan Škoda, když ve 20. minutě proměnil pokutový kop. Trefil se skoro... více

Slávisté vyhráli přestřelku v Edenu. Před Plzní mají stále čtyřbodový náskok.

Fortuna:Liga
Slavia porazila v přestřelce Boleslav, ligu vede znovu o čtyři body

08.12. 19:23 Aktualizováno 08.12. 19:53

Fotbalisté Slavie v 18. kole první ligy doma zvítězili nad Mladou Boleslaví 3:2 a opět vedou tabulku o čtyři body před mistrovskou Plzní. Jablonec překvapivě... více

David Moberg Karlsson (vpravo) při utkání švédské ligy.

Fotbal
První posila pro Spartu? Na Letnou má přijít hvězdný Švéd

08.12. 10:55 Původní zpráva

Neklape to. Dokonce i trenér a sportovní ředitel fotbalové Sparty Zdeněk Ščasný přiznal v několika rozhovorech, že je potřeba posílit. A tak je na obzoru první... více

Slávisté chtějí v domácím prostředí odpovědět na výhru Plzně.

Slavia hostí Mladou Boleslav, Sparta jde na bývalého kouče

08.12. 05:30

Fotbalisté Slavie budou ve víkendovém programu 18. kola první ligy hájit čtyřbodový náskok v čele tabulky v duelu s Mladou Boleslaví. Sparta se bude snažit... více

Tomáš Chorý se postaral o vedoucí a vítězný gól Plzně.

Plzeň bleskově udeřila ve Zlíně, přiblížila se Slavii

07.12. 20:10 Aktualizováno 07.12. 20:57

Fotbalisté Plzně v 18. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Zlína. Snížila tak ztrátu na vedoucí Slavii na jediný bod, Pražané ale mají sobotní zápas s... více

Lukáš Hejda (v zeleném) v souboji proti Pavlu Vyhnalovi ze Zlína.

Plzeň se pokusí proti Zlínu znovu bodovat. Dukla hostí Příbram

07.12. 05:00

Dvě páteční předehrávky otevřou 18. kolo první fotbalové ligy. Mistrovská Plzeň se pokusí prodloužit osmizápasovou sérii bez porážky ve Zlíně, který by zase... více

Martin Doležal slaví branku.

Fotbal
Hráčem měsíce je Doležal, mezi trenéry vládl Hornyák

06.12. 11:32

Nejlepším hráčem Fortuna:ligy za měsíc listopad byl v anketě Ligové fotbalové asociace zvolen útočník Jablonce Martin Doležal. Mezi trenéry zvítězil Zsolt... více

Eldar Ćivić ze Sparty se vzteká na Kuchtu ze Slovácka.

Nesprávné rozhodnutí
Ćivić měl být vyloučen, shodují se odborníci

05.12. 17:54 Původní zpráva

V 88. minutě vypjatého zápasu Slovácko-Sparta (2:1) dává bosenský legionář týmu hostí Eldar Ćivić domácímu Janu Kuchtovi hlavou ťukanec, míč je od jejich... více

Chyby sudího
Sparťan Čivič neměl být podle komise na Slovácku vyloučen

05.12. 05:30

V sobotním utkání první fotbalové ligy mezi Slováckem a Spartou (2:1) se hlavní sudí Radek Příhoda dopustil několika chyb. Podle komise rozhodčích například... více

Na české stadiony se vrátí tribuny na stání.

FORTUNA:LIGA
Přání fanoušků vyslyšeno. Na stadiony se vrátí tribuny na stání

04.12. 16:23

Od příští sezony budou v první fotbalové lize opět moci kluby využívat na svých stadionech i tribuny na stání. V posledních letech byly zakázané, ale Ligová... více

Asistence videorozhodčího je ve FORTUNA:LIZE hojně využívána.

Video za rok dohlíželo na 64 ligových utkání, přibylo penalt

04.12. 14:41

Před rokem v posledním podzimním ligovém zápase mezi Spartou Praha a Mladou Boleslaví byl v českém fotbale poprvé nasazen v ostrém online režimu videorozhodčí... více

Jindřich Trpišovský.

Opava je doma silná, přeju jí záchranu, ocenil nováčka Trpišovský

04.12. 06:30 Původní zpráva

Byl to boj až do konce. Pondělní souboj mezi Opavou a Slavií byl krásnou tečkou za 17. kolem první fotbalové ligy. Pražané po dramatickém průběhu vydřeli výhru... více

Tomáš Rosický (vlevo) v rozhovoru s Danielem Křetínským.

Nepovedený experiment
Sparta utrpěla rekordní finanční ztrátu, 724 milionů korun

03.12. 20:23

Fotbalová Sparta podle deníku E15 v minulé sezoně zaznamenala rekordní ztrátu 723,8 milionu korun. Na nejhorším hospodářském výsledku v klubové historii se... více

Jablonecký Martin Doležal oslavuje gól do sítě Zlína.

Fotbal
Slavia otočila průběh a uspěla v Opavě, Jablonec deklasoval Zlín

03.12. 19:12 Aktualizováno 03.12. 21:10

Fotbalisté Jablonce porazili v dohrávce 17. ligového kola v souboji o třetí místo v tabulce Zlín 4:0. Domácí poslali v závěrečných čtyřech minutách první půle... více

Fotbalová Sparta se stále potácí v problémech.

Pražská Sparta
Stramaccioni, Hapal, Ščasný. Trenéři nezabírají, co pokuty?

03.12. 15:10 Původní zpráva

To zas byl chaos. Jedna velká bída, běsní fanoušci pražské Sparty po ligovém utkání na půdě Slovácka. Mužstvo nabité zahraničními plejery muselo skousnout... více