Česká hokejová reprezentace si z mistrovství odnáší první výhru

Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa v Rize výhrou nad Slovenskem 3:2, na níž se dvěma góly podílel útočník Lukáš Sedlák. Ve federálním derby tak uspěli na velké... více

Hokejový útočník Jakub Vrána prožil emotivní návrat do NHL.

Soutěžní utkání
Vrána prožil vítězný návrat do NHL, Washington ho přivítal vzpomínkovým videem

Hokejový útočník Jakub Vrána prožil emotivní návrat do NHL. Po nelehkém období, jímž si prošel koncem minulého roku, oblékl dres Detroitu v soutěžním utkání po... více

Senzační triumf hokejistů na OH v Naganu pobláznil před čtvrt stoletím národ.

Turnaj století
Senzační triumf hokejistů na OH v Naganu pobláznil před čtvrt stoletím národ

Zřejmě žádná jiná sportovní akce v historii samostatné České republiky nevyvolala tolik emocí jako hokejové měření sil na olympijských hrách v Naganu před 25... více

David Pastrňák (s číslem 88) se společně se spoluhráči raduje z vítězství Bostonu.

Zámořská soutěž
Češi řídili výhru Bostonu nad Anaheimem, Pastrňák zazářil hattrickem

Hokejový útočník David Pastrňák svým prvním hattrickem v sezoně řídil vysokou výhru Bostonu na ledě Anaheimu. Český kanonýr k vítězství 7:1 pomohl i asistencí... více

Čeští hokejisté podlehli ve finále MS juniorů Kanadě 2:3 v prodloužení.

Stříbrná medaile
Čeští hokejisté podlehli ve finále MS juniorů Kanadě 2:3 v prodloužení

06.01. 10:26

Čeští hokejisté prohráli ve finále mistrovství světa hráčů do 20 let v Halifaxu s domácí Kanadou po velkém boji 2:3 v prodloužení. Svěřenci kouče Radima Rulíka... více

Hokejová dvacítka otočila semifinále se Švédskem a na MSJ si zahraje o zlato.

Konec čekání
Hokejová dvacítka otočila semifinále se Švédskem a na MSJ si zahraje o zlato

05.01. 08:53

Čeští hokejisté porazili v semifinále juniorského mistrovství světa Švédsko 2:1 v prodloužení a po 22 letech postoupili do finále. Utkání rozhodl v čase 69:10... více

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán skončil na střídačce švýcarského Ajoie.

Neuspokojivé výsledky
Bývalý reprezentační kouč Pešán skončil na střídačce švýcarského Ajoie

13.12. 14:56

Bývalý kouč české hokejové reprezentace Filip Pešán skončil na střídačce švýcarského Ajoie. Vedení posledního týmu soutěže jej odvolalo po sérii 13 porážek.... více

ilustrační foto.

Zpátky ke kořenům
Třinec, Brno a čtyři slovenské kluby odehrají hokejová utkání pod širým nebem

30.11. 12:38

Hokejisté Třince a Brna a čtyři kluby nejvyšší slovenské hokejové soutěže odehrají v lednu ligová utkání pod širým nebem v Bratislavě. Zápas českých týmů... více

San Jose Sharks (ilustrační foto).

Zahájení sezony
Ruští hokejisté mohou nastoupit v pražských zápasech NHL

29.09. 09:29

Ruští hokejisté se mohou zúčastnit zápasů NHL mezi San Jose a Nashvillem v Praze. Víza mají, řekl serveru Seznam Zprávy poradce premiéra Petra Fialy (ODS) pro... více

Hokejová Plzeň odvolala po nevydařeném startu do extraligové sezony hlavní trenéry Václava Baďoučka a Miloše Říhu (na snímku z 5. listopadu 2021) .

Nevydařený start
Hokejisté Plzně budou mít po dvou kolech nové trenéry, Říha a Baďouček končí

19.09. 10:14

Hokejová Plzeň odvolala po nevydařeném startu do extraligové sezony hlavní trenéry Václava Baďoučka a Miloše Říhu, tým nově povedou Petr Kořínek s asistentem... více

Hokejový obránce Martin Ševc ukončil kariéru. Naposledy působil jako kapitán Mladé Boleslavi.

Lídr kabiny
Mladá Boleslav musí hledat nového kapitána, obránce Ševc ukončil kariéru

11.08. 13:22

Hokejový obránce Martin Ševc ukončil ve čtyřiceti letech kariéru. Účastník mistrovství světa v roce 2014 v Minsku během ní získal čtyři mistrovské titulu ve... více

Hokejový obránce Michal Kempný v dresu národního týmu.

Jednocestná smlouva
Michal Kempný mění v NHL dres, na rok se upsal Seattlu

25.07. 09:36

Hokejový obránce Michal Kempný bude hrát v NHL za Seattle. Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 a bronzový medailista z letošního mistrovství světa podepsal podle... více

Ruský hokejový brankář Ivan Fedotov.

Vojenská základna
Místo do NHL zamíří Fedotov do armády za polární kruh

04.07. 12:49

Ruského hokejového brankáře Ivana Fedotova čeká služba za polárním kruhem. Podle agentury TASS bude kvůli vyhýbání se nástupu do armády poslán na vojenskou... více

Hokejisté Colorada se radují ze zisku Stanley Cupu.

Nejcennější trofej
Colorado zdolalo Tampu a slaví Stanley Cup, raduje se i Francouz

27.06. 08:48

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Vítěznou branku Avalanche vstřelil v čase 32:28... více

Hokejisté Karlových Varů se radují z výhry (ilustrační foto).

Ekonomické důvody
Karlovy Vary zvažují prodat extraligovou licenci do Zlína

23.06. 12:18

Majitel hokejových Karlových Varů Karel Holoubek připustil, že existuje varianta, že by Energie prodala extraligovou licenci do Zlína. více

Hokejisté Colorada se radují z první výhry ve finále Stanley Cupu.

Boj o pohár
Ve finále Stanley Cupu vede Colorado, Palátův gól na výhru Tampy nestačil

16.06. 09:32

Úvodní finále Stanleyova poháru zvládli lépe hokejisté Colorada, kteří porazili Tampu Bay 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 62. minutě André... více

Viceprezident hokejového svazu Petr Bříza.

Klíčové volby
Bříza se nebude ucházet o post prezidenta ČSLH, zůstalo pět kandidátů

13.06. 09:50

Petr Bříza nebude v sobotu kandidovat na post prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Bývalý brankář, který je v současnosti viceprezidentem hokejového... více

Český brankář Pavel Francouz.

Výhra v prodloužení
Francouz v utkání pětkrát inkasoval, přesto se nakonec radoval z postupu

07.06. 09:33

Hokejisté Colorada s Pavlem Francouzem v brance vyhráli v Edmontonu 6:5 v prodloužení, ovládli sérii jednoznačně 4:0 na zápasy a po 21 letech postoupili do... více

Český brankář Pavel Francouz udržel v zápase s Edmontonem čisté konto.

Play-off
Francouz vychytal ve finále konferencí nulu a stal se první hvězdou zápasu

03.06. 09:37

Brankář Pavel Francouz zastavil ve finále Západní konference play-off NHL při výhře hokejistů Colorada 4:0 nad Edmontonem všech 24 střel hostů a stal se první... více

Česká hokejová reprezentace se raduje ze zisku bronzové medaile z mistrovství světa ve Finsku.

Mistrovství světa
Euforii na střídačce ze třetí třetiny si budu pamatovat do konce života, uvedl Krejčí

30.05. 09:54

Zkušený útočník David Krejčí měl v sobě při utkání o bronz na mistrovství světa proti USA obrovskou touhu uspět. Vnímal naplno, že tým má jedinečnou... více